A magjban tallhat a tudatalatti, a felsllek (ms nven szently), mely testrl testre vndorol, reinkarnldik az univerzum megfelel bolygin. Ez az upanisdok szerint kb. 0.0001 mikron tmrj s 5145, ms forrsok szerint 5760 teljes emberi let sszes (holografikus) informcijnak eltrolsra alkalmas. A rendszer tnyleges trkapacitsa persze fgg a lelt letek idtartamtl is. Az itt megadott rtkek 120 fldi vnek megfelel hosszsg letek esetn rvnyesek. A tudatalattiban trolt informcik zrolva vannak a feltudati rsz ell, de egy rszk hipnzissal felhozhat, megtekinthet. Az elz letekre s a kztes ltre trtn rszleges emlkezs az isteni kegyelem eredmnye s tant clzat, a spiritulis fejlettsgi szinttl, ill. az letfeladattl fgg adomny.
A testen kvli lmny sorn csak a mag hagyja el a testet. Ekkor egy 1 dimenzis, ezst szn idszllal, ms forrsok szerint pozitronszllal kapcsoldik a nemtr-nemidn keresztl a feltudati rszhez. Ezen fluidszl elszakadsa okozza a hallt, mivel a testet a llek ltja el energival s tartja letben az informcis tancsad tervel. Minden teremtmny ilyen dimenziszlakkal ktdik a Teremtjhez. Ezen keresztl kommuniklni is lehet, mghozz a tvolsgtl fggetlenl, idkss nlkl. gy rtesl az Isten minden esemnyrl azonnal, ami a teremtsben trtnik.
A magot krlvev feltudati rszt kb. 1.629x1023 db, kristlyosnak ltsz trcella tlti ki. Ezek nyolcszgletes, levgott sark s l, kockhoz hasonlnak ltsz idtkr cellk. Bennk az ket generl ciklikus forrsrendszerek kztt 100%-osan tkrzdve, visszaverdve troldik az informci longitudinlis idhullmok formjban, a replsi idben. A hullmtr modulcija a cellk falait alkot idtkr rendszerek vibrlsaknt, iszonyan komplex perturbcijaknt (kb. 1029 Hz frekvencia krl) szlelhet, mint ered jelensg. Ez a folyamatosan visszacsatold intelligens, holografikus informcis rendszer a szellem (a llekben).
A trcellk 64 rtegben rendezdnek a llekmag krl, mindegyik tbb, maximum 64 szabadsgi fokkal fordulhat el a helyn a tbbihez viszonytva. A cellk tmrje 20-24 nanomter kzttire becslhet, s a hullmtr srsgvltozsainak megfelelen llandan ingadozik egy kzprtk krl. Az elfordulsok rvn tudnak a cellk informcit tereszteni, tovbbtani adott irnyokba egyms s a klvilg kztt. gy zajlik maga a gondolkods, a programok futtatsa is.
A trcellkban tallhat minden emlknk az adott reinkarncibl s az sszes tanult szemlyisgprogram. Ezen emlkek trbeli hullmkpek, melyek sszehasonltsa az egybevgsguk vizsglatval trtnik az rtelmezs sorn. A feltudati rendszer egyrszt a sr anyagi krnyezet zavar, perturbl, trl hatsa (informcis httrzaj) miatt, msrszt a llekcellk tkrei kz esetleg beszorul kbor fnykvantumok (zavar sajt hullmtere) miatt folyamatosan felejt, ezrt lland visszarst, felfrisstst ignyel (lsd: ismtls a tuds anyja). Minl ersebb, egszsgesebb valakinek az aurja, a testt s a lelkt vd energiamezeje, annl kevsb felejt az illet. Idelis esetben a llek httrzajtl val teljes lernykolsval (isteni kegyelem eredmnyeknt) mindenre vissza lehet emlkezni, az ilyen embereket nevezik elefntmemrijnak.
A ht rteg aurt szintn a llek generlja maga kr s a kivettett struktrt az egyn karmja (a szellemnek aktulis informcitartalma) s a szemlyisgprogramjai befolysoljk, torzthatjk. Ugyangy a test is visszahat a llekre s befolysolja annak mkdst. Az aura olyan rugalmas vdburok, mely a kls behatsokat ellenfzis rezgssel igyekszik semlegesteni, kiegyenlteni. Ez rszben a llek ltal keltett szubtilis (finom)anyagbl, rszben pedig klnfle (fknt nem elektromgneses) energiamezkbl, hullmtrbl.
|